
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Slew Rate | 0.8 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 130 dB |
| Operating Supply Current | 200 µA |
| Input Bias Current | 15 pA |
| Gain Bandwidth Product | 800 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 2 µV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 130 dB |
| Input Voltage Noise Density | 80 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | Zero-Drift Amplifiers |
| Max Supply Voltage | 16 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
Stock: 2833
Distributors
pcbx
Unit Price$5.32477
Ext.Price$5.32477
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.32477 | $5.32477 |
| 10 | $4.13082 | $41.30820 |
| 25 | $3.83251 | $95.81275 |
| 50 | $3.67945 | $183.97250 |
| 100 | $3.53249 | $353.24900 |
| 300 | $3.38021 | $1014.06300 |
| 500 | $3.23450 | $1617.25000 |
| 1000 | $3.09503 | $3095.03000 |
